Názor na dění ve vašem městě, zprávy z vašeho regionu, pozvánku na vaší akci...
Psát do Domácích novin může úplně každý

Benešovští Lvi rozdrtili nováčka z Kralup deseti góly

08.10.2018
Po prohraném derby se nejelo Lvům do Kralup lehce. Nevěděli, co čekat od nováčka soutěže a tabulka zatím ukazovala spíše záchranářský souboj než zápas loňského finalisty s nováčkem.
Benešov, ale předvedl na vlas stejnou smršť v první třetině jako v derby a určil tím směr utkání.

Vypadá to, že Lvi budou mít první třetiny letos exceletní. Po smršti ve Vlašimi zopakovali benešovští stejnou písničku i v Kralupech. Hned v druhé minutě dorazil přesilovkovou střelu Stejskal, další střídání využil nedůrazu domácích Holeš, když dorazil Formánkovu střelu z mezikruží.

Modrožlutí dál válcovali soupeře, ale zasloužené odměny v podobě branek se dočkali až na konci první třetiny. Nejprve od modré propálil vše, co mu stálo v cestě Korvas, následně po krásné kombinaci Dušek - Formánek, zakončoval druhý jmenovaný do prázdné branky, a v poslední minutě prvního dějství krásnou přesilovkovou kombinaci zakončil v předbrankovém prostoru usazený Fedoročko.

Ve druhé třetině začali být domácí důraznější, nicméně byli to opět hosté, kteří tvořili hru. Ve šestadvacáté minutě zakončil Holeš krásnou kombinaci druhého útoku. První lajna vedená kapitánem Holánkem mačkala Kralupy každé střídání ve svém obranném pásmu, měla nespočet střel, ale branky si elitní pětka Benešova šetřila pro jiné zápasy.
Před koncem druhé třetiny se dostali ke slovu i domácí, když Kaprál překonal Štěpánka. Rychlou odpověď si však přichystali i Lvi, když Zderadička umístěnou střelou překonal druhého domácího brankáře. Poté dorazil domácí Kralupy před odchodem do kabin další novic v dresu se lvem, Patočka.

Ve třetí třetině zkompletoval Holeš hattrick a domácí ještě brankami Hanžla a Sikely upravili z pohledu domácích nelichotivé skóre.
Obávanou desítku jim však dvě minuty před koncem hostující hráči vstřelil, konkrétně Dušek.

Další utkání hrají benešovští doma v sobotu, kdy přijede Příbram, která letos posilněná, zatím předvádí skvělý hokej. Přijďte se tedy podívat a zafandit benešovským Lvům.

HK Kralupy nad Vltavou - HC LEV Benešov  3:10

Branky:  38. Kaprál,  50. Hanžl, 59. Sikela (Smažík, Kaprál) - 2. Stejskal (Holeš, Dušek), 3. Holeš (Formánek), 18. Korvas (Sládek, Holánek), 19. Formánek (Dušek), 20. Fedoročko (Holánek), 26. Holeš (Dušek), 39. Zderadička (Fedoročko), 39. Patočka (Korvas), 48. Holeš (Zderadička, Dušek), 58. Dušek (Formánek). Vyloučení: 7:3, navíc nařízeno TS pro Kralupy - neproměněno. Využití: 1:3. V oslabení: 1:1. Průběh utkání: 0:6, 1:6, 1:9, 2:9, 3:9, 3:10. Diváci: 120.
HK Kralupy nad Vltavou: Kosina (Exner) - Kašpar, Sikela "A", Kolc, Dvořák, Prášek "C", Mařík - Balada, Pražienka, Hanžl - Kučera, Řehák, Borkovec - Šarše, Homolka, Kaprál "A" - Tůma, Smažík.
HC LEV Benešov: Štěpánek - Janáč, Kotýnek, Korvas, Rittig, Fedoročko "A", Stejskal, Srdínko, Zderadička - Sládek, Holánek "C", Starec "A" - Dušek, Formánek, Holeš - Mrva, Patočka, Kohout.