Mateřské centrum Hvězdička uspořádalo patnáctý Halloweenský lampionový průvod

09.11.2018
Letos již po patnácté pořádalo Mateřské centrum Hvězdička Halloweenský lampionový průvod, a to v podvečer první listopadové soboty.

Sešlo se celkem 219 dětských masek. Kdy děti doprovázeli v maskách i někteří rodiče. Všechny děti i ty bez masek dostaly na startu od hodných čarodějnic a kočky svítící náramek a bonbony. Než se zaregistrovaly všechny masky, mohly si děti vyzkoušet, zda se trefí čarodějnici do kotle s čarodějným lektvarem. Za to samozřejmě dostaly sladkou odměnu.

Po registraci vyrazil průvod za hlavní čarodějnicí přes centrum Benešova na „Klášterku“. Je to vždy moc hezký pohled na dlouhý průvod osvětlený lampiony a světýlky.

Na konci všechny čekalo slavnostní vyhlášení deseti nejhezčích a zároveň nejoriginálnějších masek. Každým rokem je čím dál tím těžší vybrat jen deset masek, tak jich bylo letos dokonce šestnáct.

Na prvním místě se umístil strašidelný eko vláček, který měl nejen funkční zvonek, ale byl i krásně osvětlený. Na druhém byla úžasná maska strašidelná hostina a malá pavoučice. Na třetím místě byly tři masky automat na sladkosti, který byl osvětlený, aby byla dobře vidět nabídka, kterou měl na prodej, pitíčko s brčkem a nerozbalená krabice s panenkou Barbie. Na čtvrtém místě byla velice nápaditá čarodějnice mnohoočka, na pátém trolíci s vysokým účesem, na šestém dvě hroznová vína. Na sedmém Sněhurka a dva trpaslíci, na osmém operační tým – Hanibalova parta. Na devátém mrtvá nevěsta a minecrafťáci. A o desáté místo se dělily dýničky, pavouček a sněhulák Olaf.

Všechny vyhlášené masky dostaly moc pěkné odměny, z kterých měly velkou radost. Pak následoval ohňostroj, na který se všichni těšili. Byl jako vždy moc hezký a doprovázela ho podmanivá hudba. Po jeho skončení se ozval hlasitý potlesk a všichni se pomalu začali rozcházet domů.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Benešovska