Pět krajských středisek ekologické výchovy dostane 9,7 mil. korun na provoz

17.10.2018
Pětice Krajských středisek ekologické výchovy si v letech 2018 a 2019 rozdělí přes 9,7 milionu korun. Částka pokryje především mzdové a provozní náklady. O přidělení zmíněné dotace rozhodli radní Středočeského kraje.

„Střediska organizují celou řadu úspěšných akcí, ať už jde například o různé semináře, konference, olympiády pro děti, pracovní dílny, tematické dny, pochody či výstavy. Pořádají zpravidla několik akcí měsíčně určených buď pro konkrétní okruh zájemců, nebo pro širokou veřejnost. Jde o velmi užitečnou práci,“ připomíná náměstek hejtmanky Středočeského kraje pro oblast zemědělství a životního prostředí Miloš Petera (ČSSD)

Krajská střediska ekologické výchovy fungují od konce roku 2016 a jejich posláním je zajišťovat environmentální vzdělávání, výchovu a osvětu. Jde o tato zařízení: Podblanické ekocentrum ČSOP Vlašim, Naučné středisko ekologické výchovy Kladno – Čabárna, o.p.s., Ekocentrum Huslík ČSOP Polabí, Ochrana fauny ČR, o.p.s., Hrachov a Ekologické centrum Orlov, o.p.s.

Na zajištění svého základního provozu Krajská střediska celkem žádala Středočeský kraj o dotaci v maximální výši jen málo přesahující 4,8 milionu korun na rok 2018 a 4,9 milionu korun na rok 2019.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Benešovska