V Benešově se konala beseda k vítěznému návrh úprav náměstí

12.10.2018
Ve čtvrtek 27. září se konala vernisáž k výstavě soutěžních návrhů úpravy Masarykova a Malého náměstí. Výstava, na které si můžete prohlédnout všechny soutěžní návrhy, se nachází v Městské výstavní síni na Malém náměstí v Benešově (budova polikliniky) a navštívit jí můžete až do konce října.

Beseda k vítěznému návrhu úprav Masarykova a Malého náměstí se konala 10. října 2018 v Šímově síni nově zrekonstruovaného Muzea umění a designu Benešov. Setkání se zúčastnil autorský tým vítězného návrhu SKUpina / Marcela Steinbachová a Vít Holý.

Na začátku veřejné diskuze představila Marcela Steinbachová přítomným hostům prezentaci vítězného návrhu. První dotazy se týkaly parkování a zeleně v obou prostorách, nebo zda je vůbec možná bezproblémová realizace přesazení současných lip, dle návrhu.

Jednalo se o první setkání nad možnou změnou Masarykova a Malého náměstí a následovat budou mnohá další. „Změna náměstí je velmi citlivá věc a dlouhodobý proces, nad kterým se budou setkávat nejen architekti, ale i památkáři, konzultanti z životního prostředí, vedení i zastupitelé města a především občané Benešova“, sdělil na začátku besedy městský architekt Michal Schwarz.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Benešovska